Старши треньорът на Пари Сен Жермен Луис Енрике заяви, че притежанието на топката ще бъде от ключово значение за неговия отбор в опита му да елиминира Ливърпул и да се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига.
Френският шампион гостува на лидера в класирането на английското първенство с пасив от един гол, въпреки че в първия мач в Париж преди по-малко от седмица тотално надигра противника си. Мачът обаче завърши 1:0 в полза на мърсисайдци.
"Мачът във вторник ще бъде по-балансиран. Аз съм оптимист за това какво може моят отбор. Разбира се, ще трябва да се браним като едно цяло и да атакуваме като едно цяло, но ще трябва да имаме и възможно най-много контрол над топката, за да си създадем шансове за победа", каза Енрике на пресконференцията преди мача на "Анфийлд".
"Нашата цел е ясна - трябва да бъдем по-добри от нашия опонент. При гостувания винаги се играе по-трудно, но трябва да се постараем да контролираме ситуацията. Наясно сме със силните страни в играта ни и с това, което трябва да подобрим. Целта ни е да държим топката, това е основата в играта ни, и от там да я развием", добави испанецът.
През 2017 година, докато още бе мениджър на Барселона, Луис Енрике успя да отстрани точно Пари Сен Жермен след изоставане от четири гола след първия мач. Преди това никой отбор в историята на турнира не бе правил такъв подвиг.
"Ако можех да избирам, нямаше да искам да правя обрат от четири гола срещу ПСЖ. Но в моята кариера научих, че дори и нещата да не се получават понякога, винаги има елементи, които можеш да контролираш. Намирам това за много интересно. Няма футболист или отбор, който да не иска да играе на "Анфийлд". Това е легендарен стадион в историята на европейския футбол. Това е и голяма мотивация за нас. Искаме да покажем това, на което сме способни и да направим добър мач срещу Ливърпул на техния стадион", завърши Луис Енрике.







Лекари разкриха какво пият всяка сутрин за по-здрав черен дроб
Христо Янев: Изминахме тежък път, но направихме феновете горди
Душан Косич след финала: Щастлив съм от играта, но разочарован от края
Късна емисия
Щамът на ебола Бундибуджио в Конго е рядък, няма лечение
Украйна извършва най-голямата въздушна атака срещу Москва от Втората световна война насам
Скутър Браун не се притеснява от провокативните сцени на гаджето си Сидни Суийни
Михаил Миков: Чадърът над министрите е тревожен сигнал
Audi на съд заради масов дефект във водните помпи
Революционна система на Saab променя контрола на турбото
Над 20 луксозни коли изчезнаха за минути от охраняван паркинг в Париж
Парното през лятото спасява двигателя от основен ремонт
България сред водещите сили на Европейското по канадска борба в Будапеща
Асдрен Гаши преди SENSHI 31: „Влизам в ринга на война – феновете могат да очакват истинско зрелище!“
Усик ще бие по точки? Шампион не вярва в нокаут срещу Рико Верхувен
Изгряващата звезда в тежка категория: „Вярвам, че съм най-добрият в света“
Затлъстяването повишава риска от рак
Внезапно залежаване в напреднала възраст – кои състояния стоят зад него?
Отбелязваме Международния ден на клиничните изпитвания
Писането на ръка като нов начин за ранна диагностика на Алцхаймер
Коментари
Напиши коментар20:50 | 11 мар 2025 г.
08:52 | 11 мар 2025 г.
07:56 | 11 мар 2025 г.
Напиши коментар