Лудогорец спечели само точка при равенство 2:2 срещу ЦСКА 1948 в Бистрица и шампионите отстъпиха от първото място в класирането на българската футболна efbet Лига. Te изостават с точка от ЦСКА два кръга преди края на първенството.

ЦСКА 1948 пък е на третото място с точка пред Левски.

Първото голово положение бе за гостите от Разград. След четвърт час игра Кайо Видал получи топката пред наказателното поле и стреля от дъгата към левия ъгъл на Даниел Наумов, но топката мина покрай гредата.

Минута по-късно Видал отново имаше шанс да стреля и пак бе неточен, а гостите имаха претенции за задържане при удара на бразилеца. В 23-та минута пък Бърнард Текпетей бе изведен зад гърба от Видал, но ударът на ганаеца бе от твърде малък ъгъл и топката се спря в страничната мрежа.

В края на полувремето и ЦСКА 1948 направи няколко опасни атаки, но стигна само до един точен удар. Той бе дело на Георги Русев, който стреля от малък ъгъл в ръцете на Серджио Падт и в крайна сметка първата част завърши при нулево равенство.

Лудогорец обаче започна второто полувреме със светкавично попадение във вратата на ЦСКА 1948. Секунди след подновяването на играта Мануел Шоу подаде към Спас Делев, който надбяга защитник на "червените и преодоля съотборника си в националния отбор Даниел Наумов с прецизен удар. ЦСКА 1948 обаче изравни в 58-та минута чрез Педриньо, който получи топката от Георги Русев и преодоля Серджио Падт с лекота за 1:1.

При втория гол за гостите контузия получи Даниел Наумов, който бе заменен от резервния вратар на "червените" Генадий Ганев.

ЦСКА 1948 стигна до изравнителен гол в 86-та минута, когато голмайсторът на първенството Ивайло Чочев вкара с много красив удар. Той получи топката на границата на наказателното поле и я изпрати в мрежата на гостите с воле на първо докосване.

ЦСКА 1948 можеше да стигне и до победа, след като в деветата минута на добавеното време Радослав Кирилов получи шанс да стреля в наказателното поле, но изпрати топката над напречната греда на Лудогорец.

ЦСКА 1948 - Лудогорец 2:2

Голамайстори: 0:1 Спас Делев 46, 1:1 Педриньо 58, 1:2 Кирил Десподов 62, 2:2 Ивайло Чочев 86

ЦСКА 1948: Даниел Наумов (66-Генадий Ганев), Стийв Перейра, Симеон Петров, Елитон, Сидклей Перейра, Ивайло Чочев, Реян Даскалов (82-Марио Топузов), Педриньо (82-Светослав Диков), Георги Русев (71-Радослав Кирилов), Парвиз Умарбаев и Александър Колев.

Лудогорец: Серджио Падт, Клод Гонсалвеш (89-Педро Нареси), Игор Тиаго, Кирил Десподов, Аслак фон Витри, Мануел Шоу (89-Матияс Тисера), Оливие Вердон, Игор Пластун, Бърнард Текпетей, Кайо Видал (71-Рай Насименто) и Спас Делев (75-Якуб Пьотровски)

Стадион: "Витоша", Бистрица
Съдия: Георги Гинчев
Жълти картони: Сидклей Перейра, Реян Даскалов, Елитон (ЦСКА 1948); Бърнард Текпетей, Игор Тиаго (Лудогорец)