Франция вече спечели повече титли по средата на Олимпийските игри в Париж, отколкото страната има на целите Игри в Токио и Рио де Жанейро, съобщи Ройтерс.
Това се дължи на лудия петък, в който Теди Ринер взе рекордна четвърта олимпийска титла в джудото, плувецът Леон Маршан взе четвърто злато в Париж, а Жорис Доде се наложи в BMX състезанието, в което целият подиум бе окупиран от французи. Златните медали на домакините вече са 11 или с един повече от Игрите в Токио преди три години и в Рио де Жанейро през 2016.
"Денят на славата", написа вестник "Екип", използвайки цитат от националния химн Марсилезата.
Франция е на второ място в класирането по медали по нации с 37 отличия, но втората седмица може да не е толкова успешна, тъй като няма да се провеждат най-успешните спортове за домакините - плуване, джудо, фехтовка. Домакините имат малки шансове за големи победи в леката атлетика, която започна в петък. Французите обаче са си гарантирали до момента поне три медала в бокса, където имат състезатели на полуфиналите.
Рекордът на Франция след Втората световна война е на Олимпийските игри в Пекин през 2008, когато страната печели 43 медала, но от тях само 7 са златни, докато най-много титли страната има в Атланта през 1996 - 15.







МВР хвана 30 души с алкохол зад волана и четирима с наркотици за ден
Никола Цолов стартира от първа редица в основното състезание в Канада
3 зодии казват "сбогом" на самотата след 24 май
Мъж отвлякъл жена и бебето ѝ от кризисен център в Пловдив
Жители на Севлиево се евакуират с лодки, квартали са под вода
Търсят се 160 000 сезонни работници у нас, спешно наема чужденци
Язовир "Александър Стамболийски" е започнал да прелива
Култово тунинг-ателие преобрази VW Transporter и Caravelle
Цветът на свещите подсказва за скрит проблем с двигателя
Детайл от Ferrari Purosangue излиза колкото ново BMW
Еднодневните електрички са проблем за Китай, който ще удари и Европа
Илия Топурия: Конър Макгрегър е добър за спорта
Усик срещу Верховен в Гиза: гала вечерта за титлата на WBC ще се излъчва по DAZN
Еди Хърн избухна срещу Конър Бен: Вземи си тази работа и си я набий
Терънс Крауфорд: Нямам намерение да се връщам в бокса
Ново лекарство срещу метастатичен колоректален рак влиза във фаза 3 на изпитване
Догмите в медицината, които ни костват здравето
Лаймска болест - как да се предпазим?
Форум, посветен на ХИВ и екзотичните инфекциозни болести, ще се проведе във Велинград