Боксьорът Хавиер Ибаниес заяви, че не е доволен, защото е заслужавал място във финала в категория до 57 килограма на олимпийския турнир в Париж.
Българският национал остана с бронз, след като загуби на полуфиналите в оспорван и драматичен мач от Мунарбек Сейтбек Уулу (Киргизстан) с 1:4 съдийски гласа (28:29, 29:28, 28:29, 28:29, 28:29).
"Не съм доволен от този резултат. Доволен съм от играта, с противника имаме различен стил, дадох максимума от себе си, слушах треньорите през цялото време и вярвам, че спечелих този мач. Приемам, че първия рунд е бил 3:2 за него, но след това вторият трябваше да е за мен, а третия беше категорично 5:0 в моя полза. Това смятам аз. Публиката също усети това и чух, че не са доволни. Но съдиите решиха в другата посока", каза Ибаниес.
"Този бронз не ме задоволява. Днес трябваше да си осигуря сребро, а след два дни да се боря за златото. Заслужавах да отида на финал. Щастлив съм от цялостното си представяне, но не и от този резултат, който ми дадоха тази вечер. Всички видяха какво стана, няма какво толкова да кажа. Жалко е, че не получих възможност за титлата", добави боксьорът.
Ибаниес е амбициран да остане в националния отбор до Олимпиадата в Лос Анджелис след четири години и да се опита там да вземе златото.
"Сега ми предстои малко почивка, но имам желание да продължа да играя за България, да съм част от националния отбор и да играя в Лос Анджелис. От една страна следващата Олимпиада е далеч, но вече се вижда зад ъгъла. Освен това, имам да си взема златния медал там", каза още той.
Снимка: Lap.bg







Какво не се прави на 22 юни: Църковен празник, поличби и забрани
Времето днес, 22 юни: Валежи, градушки и гръмотевични бури
Хороскоп за 22 юни 2026: Добри новини и интересни срещи за зодиите
Рецепта за тиквички с чесън и копър на тиган
В Гърция не се шегуват: глоби до 500 евро за куче на плаж
Кърк Хамет от Metallica падна от сцената по време на концерт
Последното Lamborghini с чист V12 вече струва двойно
Ford жертва по един двигател на ден, за да реши големия си проблем
Електромобилите с голям пробег се превръщат в проблем
Най-добрият двигател на Maserati става хибрид, но не и PHEV
Дейвид Бенавидес посочи най-великия мексикански боксьор в историята
Иън Гари: Ще разбия Махачев и ще му взема титлата
Дейна Уайт: Колизеумът поиска 150 милиона долара за евентуална битка между Мъск и Зукърбърг
Маурисио Сулейман очаква споразумение за двубоя между Усик и Кабайел
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Коментари
Напиши коментар10:16 | 9 авг 2024 г.
Напиши коментар