Треньорът на Интер Маями Хавиер Масчерано вярва, че Лионел Меси ще бъде пределно мотивиран да се представи на ниво срещу бившия си клуб Пари Сен Жермен в мача от осминафиналите на Световното клубно първенство в неделя.
Меси, който се присъедини към ПСЖ през 2021 г., след като напусна Барселона, прекара два сезона във Франция, печелейки две титли от Лига 1, но не успя да си осигури трофей от Шампионската лига. Престоят му в клуба беше белязан от обтегнати отношения с феновете, като по-късно Меси призна, че е бил „нещастен“ в Париж.
"За нас е по-добре, ако Меси играе ядосан“, каза Масчерано пред ESPN.
"Той е един от онези играчи, които, когато имат нещо в ума си, дават малко повече.“
Масчерано беше част от забележителния обрат на Барселона с победа с 6:1 над ПСЖ в осминафиналите на Шампионската лига през 2017 г., когато каталунският отбор, загубил първия мач с 4:0 в Париж, беше трениран от настоящия треньор на ПСЖ Луис Енрике.
Няколко играчи на Маями взеха участие в тази епична среща, като Жорди Алба остана на пейката, но Меси, Луис Суарес и Серхио Бускетс бяха титуляри.
Обсъждайки срещата с Луис Енрике, Масчерано каза: "Луис Енрике е мой приятел, освен че го имах за треньор в продължение на три години. Имаме много добри отношения. Ще бъде чест да се изправя срещу един от най-добрите треньори, които съм имал в кариерата си.“
Снимка: БГНЕС







Какво се случва с тялото ни, ако всеки ден ядем яйца?
Животът на 4 зодии придобива значим смисъл след 15 май
Сателити откриха 260 гигантски номадски гробници в пустинята на Судан
Земята е под влияние на силна магнитна буря до петък
Потънал край Испания руски кораб е превозвал части за ядрени реактори?
Предстоят най-скъпите летни екскурзии
Спирова и Денисиньо ще се борят за 50 000 евро в Hell’s Kitchen
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Георги Мърков-младши е европейски шампион!
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментар14:21 | 29 юни 2025 г.
19:01 | 28 юни 2025 г.
18:59 | 28 юни 2025 г.
Напиши коментар