Нападателят Юсуфа Мукоко ще напусне германския Борусия (Дортмунд) и ще се присъедини към датския шампион ФК Копенхаген, се казва в съобщение на клуба от Бундеслигата, разпространено от ДПА.
Според медийните публикации, "жълто-черните" от Дортмунд ще получат трансферна сума от порядъка на 5 милиона евро.
"Не е никак лесно да кажеш "Довиждане" на клуб като Борусия (Дортмунд), имайки предвид какво представлява, на съотборниците си, на треньорите и на невероятните фенове, които винаги са ми давали много", започна Мукоко своето изявление.
Той започва футболния си път на 11 години в академията на Борусия, а през 2020-а година, когато е на 16 прави професионалния си дебют и се превръща в най-младия футболист, играл в Бундеслигата. През последния сезон обаче отпадна от плановете на треньорите и го прекара под наем във френския Ница.
"За съжаление, неговото развитие към момента е спряло и това не е добре за клуб като нас. Сигурен съм, че всеки, който е част от неговата кариера би искал той да намери ново място за кариерата си, където ще може да играе редовно", заяви пък спортният директор на клуба от Дортмунд Себастиан Кел.
20-годишният нападател е от Камерун, но е национал на Германия и има два мача за първия отбор на страната. В понеделник той може да се появи на терена в контролната среща на новия си тим срещу българския шампион Лудогорец (Разград).







Край на златната ера: Автомобилните продажби в САЩ се свиват
Ватикански кардинал обвини ЕС в двойни стандарти за войните
Рецепта от тефтера на баба: Чушки бюрек с доматен сос
ЦСКА с втора победа в Австрия - 3:2 над "Одра" (Ополе)
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското по сумо
Зандър Заяс прие с достойнство първата загуба в кариерата си
Рафаел Физиев предизвика Чарлс Оливейра
Резултати от UFC Fight Night 280
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар