
Трент Александър-Арнолд заяви, че присъединяването към Реал Мадрид е "сбъдната мечта", докато произнасяше на испанския език встъпителната си реч пред ръководството на клуба и гостите при официалното си представяне като футболист на отбора, пише агенция dpa.
26-годишният английски национал, който подписа шестгодишен договор след изтичането на контракта си с Ливърпул, беше наблюдаван от семейството си, докато говореше уверено на последвалата пресконференция.
Изборът му да говори на езика на новия си клуб, а не на английски, изненада мнозина, но показа подготовката, която е вложил в този ход, нещо, за което той беше критикуван от част от феновете на Ливърпул, след като напусна клуба със свободен трансфер.
"Да подпишеш с клуб като Реал Мадрид не се случва всеки ден. Това е сбъдната мечта и аз съм много щастлив и горд, че съм тук. Благодаря за тази възможност", коментира Трент Александър-Арнолд, след като 20-годишната му обвързаност с Ливърпул официално приключи.
"Много съм развълнуван да покажа играта си на феновете на Реал Мадрид. Ще дам всичко от себе си за отбора и феновете на Реал Мадрид. Искам да спечеля много титли, искам да бъда победител тук и да се наслаждавам на футбола редом с многото велики играчи", продължи англичанинът.
Александър-Арнолд, облечен в черен костюм и вратовръзка, седеше до приятелката си Естел Бенке, докато бе излъчен видеоматериал на най-добрите му моменти с екипа на Ливърпул, неизбежно включващ двете му асистенции в обрата с 4:0 на полуфиналите в Шампионската лига срещу Барселона.
Майката на футболиста Даян седеше до баща му Майкъл и братята му Тайлър - негов агент, и Марсел, като можеше да се видят как бършат сълзи, когато видеото завърши.
Президентът на Реал Мадрид Флорентино Перес описа Трент Александър-Арнолд като: "Играч, който е спечелил всичко в престижен клуб като Ливърпул, един от най-добрите защитници в световния футбол. Един от най-добрите футболисти в света се присъединява към този клуб и се надяваме, че можем да напишем нова страница в историята. Можеше да продължиш във всеки друг отбор, но избра нашия клуб и ние никога няма да забравим това."
Мадридчани ще могат да използват защитника на Световното клубно първенство в Съединените щати. Реал започва груповата фаза с мач срещу саудитския Ал Хилал следващата сряда на стадион „Хард Рок“ в Маями.
Снимка: БГНЕС
Коментари
Напиши коментар21:41 | 12 юни 2025 г.
Напиши коментар