Голямата звезда на ПСЖ Златан Ибрахимович напомни за най-добрите си дни и с хеттрик срещу Лориен изработи успеха на неговия тим с 3:1 в среща от 30-ия кръг на френската Лига 1.

Напоследък шведът бе критикуван, че не вкарва толкова много и дори това нещо подразни и неговия наставник Лоран Блан, който публично обяви, че нападателят трябва да бележи повече попадения.

Сега обаче шведският нападател даде най-доброто от себе си и изригна.

Още в 4-ата минута парижани получиха право да изпълнят дузпа, която бе реализирана майсторски от нападателя и така той изведе тима си напред в резултата.

След куп пропуски на ПСЖ обаче домакините бяха наказани неприятно от бившия играч на Марсилия Джордан Аю, който изравни резултата в 67-ата минута.

Това обаче не пречупи шампиона на Франция и Ибра вкара за втори път от дузпа в 82-ата минута, като по този начин даде отново преднина на отбора си в резултата.

В продължението след редовното време шведът реализира и третия си гол, след като бе намерен на прекрасна позиция от Верати сам срещу вратаря и без проблеми вкара.

С победата ПСЖ е лидер с 59 точки, с точка повече пред втория Лион, който обаче има и мач по-малко.