Холивудският актьор и режисьор Бен Афлек ще бъде продуцент на филм за корупцията в Световната футболна федерация ФИФА. Това съобщава американското издание "Hollywood Reporter".
Лентата ще разказва историята на бившия член на Изпълнителния комитет на централата Чък Блейзър (САЩ), който й сътрудничил в разследването срещу ФИФА.
Блейзър, който беше член на Изпълкома на ФИФА от 1997 до 2013 г., започнал да предоставя тайно информация на американските власти още през 2011 г.
През ноември 2013 г. той постигнал споразумение с прокуратурата, в което се признал за виновен по 10 обвинения. В замяна прокуратурата се съгласила да не препоръчва конкретна присъда срещу него и тежестта на обвиненията да бъде намалена.
70-годишният Блейзър признал, че заедно с други висши функционери на ФИФА са взели подкупи във връзка с избирането на домакините на световните първенства по футбол през 1998 година във Франция и през 2010 година в Република Южна Африка.
В резултат властите в САЩ повдигнаха обвинения на 14 висши чиновници на ФИФА и на бизнесмени. Режисьор на филма ще бъде Гавин О'Конър.








България и Турция задълбочават парламентарния диалог в НАТО
Централна прогноза
Корман Исмаилов: ДПС е приключило
Челен удар край Луковит:14-годишно дете пострада тежко
Украйна не е единствената бойна организация, която оформя автономна война
Първан Симеонов: Може да се окаже, че моделът остава без Борисов и Пеевски, но с нов началник
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското по сумо
Зандър Заяс прие с достойнство първата загуба в кариерата си
Рафаел Физиев предизвика Чарлс Оливейра
Резултати от UFC Fight Night 280
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар13:11 | 27 юни 2015 г.
Напиши коментар