Легендата на Реал Мадрид Мичел Гонсалес едва ли можеше да започне по-впечатляващо начело на Марсилия.

Олимпик размаза новака Троа с 6:0 на своя „Стад Велодром” и записа първата си победа за кампания и първи вкарани голове.

Отборът игра с настроение и даде оптимизъм на феновете си, че трудното начало на сезона е забравено. Така Марсилия има 3 точки, а Троа остава с 2.

Абеделазис Барада откри в 19-ата минута на празна врата, след като преди това удар на Батшуай се отби от гредата и халфът направи добавка.

До почивката домакините пропуснаха няколко ситуации, но след нея се развихриха. Още в 47-ата минута Ласана Диара ознаменува дебюта си с гол, когато след корнер прати топката в гордия десен ъгъл на вратата.

Батшуай направи 3:0 след индивидуална акция, преди да дойде и черешката на тортата. Влезлият от пейката Лукас Окампос реализира в 63-ата минута след фантастична задна ножица.

В края паднаха още два гола. Алесандрини се възползва от грешка на съперника и вкара на празна врата в 88-ата минута, а след това Батшуай отбеляза втория си гол в двубоя, засичайки с коляно подаване отдясно.