Русия показа трите варианта за талисман на световното първенство по футбол през 2018 г., а победителят ще бъде определен с гласуване.
Трите варианта - котка, тигъл и вълк, бяха показани по време на международния фестивал "Круг Света" в Москва, с което се поставя началото на избор в рамките на Русия на предпочитания вариант. Гласуването ще завърши на 21 октомври.
Кампанията по избор на талисмана започна през април 2015 г., когато бяха избрани възможните персонажи на бъдещия талисман.
В нея участваха повече от 50 хиляди млади запалянковци, които избраха десетте най-популярни персонажа.
Във втория етап се присъединиха студенти от художествените университети в Русия. Задачата им беше да вдъхнат живот на тези персонажи.
Директорът на организационния комитет на световното първенство Алексей Сорокин заяви, че имената ще им бъдат дадени по-късно.
"Имаше турнири, в които имаше два, три или пет талисмана. Няма нищо страшно. Главното е да са оптимистични и да не си противоречат един на друг."
"Те ще са изрисувани по всички правила и изисквания на ФИФА. Като цяло трябва да стоят на крака и да могат да се движат. Трябва да се харесват на хората и да са естетически издържани", заяви преди време Сорокин.








Токът за бита, парното и топлата вода поскъпват от днес
Иран отказва директни преговори със САЩ, Тръмп обмисля нови удари срещу Техеран
Бюджетът влиза в МС и НС - дефицит от 5,7% и свиване на разходите за администрация
Румен Христов няма да се кандидатира за лидер на СДС
Бургаски бизнесмен е задържан за инцидента с джета
Скъпоструваща грешка: Защо Вадим Ермолаев се чувстваше сигурен в Монако?
Как амортисьори с магнит подчиняват законите на физиката
21 ключови факта за новото BMW X5
Швед направи 16-цилиндров двигател от четири мотора Volvo
Как се раждат безшумните гуми
Агит Кабайел: Ще направя всичко, за да задържа световната титла
Иън Мачадо Гари: Искам да доминирам четири рунда, след това да приключа Махачев
Джарон Енис е близо до битка за три световни титли
Шон О'Мали: Реваншът ми с Пьотр Ян е най-голямата битка в историята на категорията
Синдром на Ся-Гибс – мутация в гена AHDC1 и нарушено развитие на мозъка
Мозъкът има древен „филтър“, който решава кое заслужава вниманието ни
Защо шумът на дъжда ни успокоява?
ВМА въведе уникална за България апаратура за по-прецизна и по-безопасна диагностика
Коментари
Напиши коментар13:02 | 25 сеп 2016 г.
12:44 | 25 сеп 2016 г.
12:11 | 25 сеп 2016 г.
Напиши коментар