Холандия постигна лесна победа с 5:0 над Люксембург в световна квалификация от Група "А".

Това бе и официалният дебют на Дик Адвокаат начело на "лалетата", като определено в играта на тима се забеляза подобрение в сравнение с предишните мачове.

Специалистът кара третия си престой начело на родината си, след като бе начело на нея в периодите между 94-94 година и 02-04 година.

След спечелените три точки "лалетата" имат 10 точки в актива си и заемат 3-ото място в групата, докато футболното "джудже" е на последното 6-о място със скромния актив от 1 точка.

Срещата започна с логичен домакински натиск и Робен откри за домакините в 21-ата минута, след като Хоед го изведе сам срещу вратаря и с плътен удар по земя той не сгреши.

Снайдер пък уби каквато и да било интрига в срещата след попадение в 34-ата минута.

Бившият футболист на Интер и Реал Мадрид получи една добра топка от Депай и с прекрасен удар от границата на наказателното поле матира стража на Люксембург.

След почивката темпото малко поспадна, но все пак домакините стигнаха и до трето попадение, което бе дело на Вайналдум в 62-ата минута.

Той успя да се възползва от една нескопосано изчистена топка и с мощен удар от няколко метра реализира.

Голеадата продължи и в 70-ата минута и Промес се разписа с глава от близка дистанция след центриране на Де Врай.

Крайният резултат бе оформен от Янсен, който бе точен в 84-ата минута от дузпа.

ХОЛАНДИЯ - ЛЮКСЕМБУРГ 5:0