Хамес Родригес се отличи като истински капитан на Колумбия и беше голямата звезда на тима си при победата с 4:0 над Камерун в контролна среща. Плеймейкърът на Реал Мадрид уби интригата в мача още през първото полувреме, когато вкара гол в 16-та минута и подаде за второто попадение на Йери Мина. Централният защитник довърши африканците с втори гол за сметката си в 52-та минута. В края резервата Хосе Искиердо вкара и 4-ти гол.

Двубоят се игра на стадион “Колизеум Алфонсо Перес” в Хетафе и южноамериканците не оставиха никакво съмнение в по-високата си класа.

Хамес започна рецитала си в 16-та минута, когато една контраатака на Колумбия изглеждаше, че е приключила. След поредица от рикошети топката попадна на крака на Родригес, който с мощен удар с левачката в близкия ъгъл направи 1:0.

Малко след това плеймейкърът на Колумбия центрира от ъглов удар на главата на Йери Мина, който нямаше проблеми да реализира за 2:0. Гардът на африканците съвсем падна в 47-та минута, когато Ндип Тамбе беше изгонен с директен червен картон.

Пет минути по-късно Хио Морено намери с хубав пас Йери Мина, който вкара за втори път в срещата. До края играта се накъса заради многото смени, но въпреки това в 85-та минута резервата Хосе Искиердо вкара 4-ти гол за колумбийците.

Колумбия - Камерун 4:0

1:0 Хамес Родригес 16’

2:0 Йери Мина 30’

3:0 Йери Мина 52’

4:0 Хосе Искиердо 85'

Колумбия: Оспина (61 - Варгас), Фабра, Сапата, Ариас (77 - Медина), Мина, Морено (61 - Искиердо), Бариос, Санчес (46 - Фалкао), Хамес, Куардадо (77 - Агилар), Борха (46 - Гутиерес)

Камерун: Онана, Гуихоата, Теикеу (46 - Мабука), Нгуен, Ована, Ангуиса (46 - Нгамалеу), Манджек, Бумале, Тампе, Екамби, Муканджо (46 - Джун)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/BsofEzOf5Yc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>