Пари Сен Жермен разгроми с 6:2 у дома Бордо в двубой от осмия кръг във френското първенство и остана единственият отбор без загуба за момента в Лига 1.

Още преди почивката столичани вкараха пет попадения във вратата на "жирондинците", като на два пъти се разписа звездата Неймар. Бразилският национал откри резултата още в петата минута след изпълнение на свободен удар.

В 12-ата минута Единсон Кавани направи резултата 2:0 след асистенция на Неймар и удар в десния ъгъл. Девет минути по-късно Тома Мюние покачи аванса за парижани на три попадения, но Унус Санкаре върна едно попадение във вратата на домакините след половин час игра.

Пари Сен Жермен възстанови аванса си от три гола след дузпа, изпълнена от Неймар в 40-ата минута. Игра с ръка на Отавио доведе до отсъждане на най-тежкото наказание във футбола, а Юлиан Дракслер се разписа да 5:1 в самия край на първата част след пас на Килиан Мбапе.

През втората част 18-годишният Мбапе вкара за 6:1 в 58-ата минута, а Малком оформи крайното 6:2 от дузпа в 90-ата минута. Мюние фаулира бившия нападател на Лудогорец (Разград) Джонатан Кафу в наказателното поле и Малком направи поражението на гостите малко по-почетно.

След този разгромен успех столичани са лидери с актив от 22 точки, докато Бордо допусна първо поражение и има 15 точки на третото място в Лига 1. По-късно тази вечер има още пет срещи от Лига 1, а в неделя е дербито между Ница и Олимпик Марсилия.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/r42n9AmN-gk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>