Бившият ас на Аякс, Ювентус, Интер, Барселона, Милан, ПСЖ и Манчестър Юнайтед Златан Ибрахимович за пореден път показа, че огромното му самочувствие е подплатено.

Шведът вкара първия си хеттрик в американската Мейджър Сокър лийг, носейки победата на Лос Анджелис Галакси с 4:3 в домакинския мач срещу Орландо Сити.

Таранът първо изравни за 2:2, после се разписа за 3:3, а след това реализира и победното попадение двайсетина минути преди края на двубоя.

Златан се отличи и с асистенция при попадението на Джовани дос Сантос, който направи 1:1 в 39-ата минута. Кристиан Игита и Дом Дуайър бяха точни за гостите, а Микаел Сиани от домакините си вкара автогол.

За 17 мача с екипа на Галакси Ибракадабра вече има 15 гола. Отборът му заема трето място в класирането на Западната Конференция на МЛС с 35 точки, на една зад Лос Анджелис ФК и на седем зад Далас. Орландо Сити е девети в Източната Конференция.