Единсон Кавани се отчете с хеттрик, а Пари Сен Жермен очаквано срази Монако с 4:0 като гост, за да запише 13-и пореден успех в първенството на Франция и да е убедителен лидер с 39 точки, с 13 пред Лил.

Неймар вкара от дузпа другото попадение, след като Килиан Мбапе бе фаулиран, а хората на Тиери Анри за пореден път разочароваха с представянето си. Загубата им можеше да бъде и по-голяма, тъй като 2 гола на парижани бяха отменени с ВАР.

Серията без победа на новия наставник досигна до 6 мача, като Монегаските са предпоследни в подреждането само със 7 точки в актива си.

Още в 5-ата минута Кавани откри, а в 11-ата удвои като и при двете ситуации домакините претендираха за засади, но попаденията бяха признати след преразглеждане на ситуациите.

Домакините имаха някои ситуации, които пропуснаха, но просто разликата в класите беше голяма. Кавани оформи хеттрика си след почивката, а и Неймар отбеляза, за да оформи успеха.