Сеск Фабрегас направи добър дебют за Монако, като записа 90 минути при равенството на Монегаските 1:1 на „Стад Велодром” срещу Марсилия.

Той стана 5-ият испанец, който записва мач за тима от Княжеството след Мориентес, Борха Лопес, Жерард и Жорди Мбула, а тимът му взе важна точка.

Максим Лопес откри за домакините с мощен удар в 13-ата минута, но в 38-ата Юри Тилеманс изравни, след като се възползва от неособено добра игра на домакините в защита.

След почивката Александър Головин направи невероятен пропуск за гостите, когато при контра стреля неточно, останал сам срещу вратаря.

В 70-ата минута гол на Флориан Товен за домакините бе спорно отменен заради нарушение на Окампос срещу вратаря Беналио, като в ситуацията имаше намеса за пореден път на ВАР.

В края Товен стреля малко над вратата и така двубоят завърши без победител. Марсилия вече е 4 мача без победа в лигата, като заема 9-о място с 28 точки. Монако е 19-и с 14 и продължава битката за оцеляване.