Сеск Фабрегас вкара първия си гол за Монако, а връщането на Леонардо Жардим даде резултат, защото Монегаските биха Тулуза с 2:1 в мач от Лига 1.

Невероятно, но това бе първият домакински успех за тима, който след него подобри актива си до 18 точки, изкачвайки се на 18-о място в класирането.

В средата на седмицата Жардим не успя да дебютира с успех за Купата на Лигата, но сега се зарадва, след като още в 15-ата минута Александър Головин отбеляза. Руснакът размени пасове с Желсон Мартинш и вкара с диагонален удар.

Кристоф Жулиен бързо изравни за Тулуза, но Монако продължи да играе добре и в 62-ата минута Фабрегас вкара важния втори гол, който в крайна сметка осигури и победата.

Домакините трябваше и да потреперят, след като в края гостите натиснаха и Джими Дурмаз удари греда, а имаха и други положения, но така и не стигнаха до попадение. Те имат 26 точки и засега са 14-и.