Президентът на Наполи Аурелио де Лаурентис, обяви, че халфът Марек Хамшик ще продължи кариерата си в китайския Далиан Ифан. 69-годишният бизнесмен пожела на словашката легенда на неаполитанците късмет в новия клуб.
Трансферът на Хамшик ще донесе на Наполи 20 милиона евро, докато футболистът трябва да получи 9 милиона евро за следващите три сезона. Хамшик игра за Наполи от 2009 до 2019 г. Общо записа 520 мача за италианския клуб, вкара 120 гола и даде 111 асистенции. От 2013 г. бе капитан на тима.
Марек Хамшик е написал отворено писмо до феновете на Наполи, след като се присъедини към Далиан Ифанг:
"Трябва да се извиня на всички вас, феновете. Исках, надявах се и мечтаех да се сбогувам с вас. Голяма обиколка около терена, прегърната от аплодисментите ви. Вие винаги сте ме подкрепяли и обичали безусловно, както в красиви, така и в трудни моменти: за това винаги ще бъда благодарен. На татуировка на Наполи по кожата ми, както и първата ни победа за Купата на Италия след 25 години. Невъзможно е да забравя този мач".
"Невъзможно е да се забрави онзи момент, когато подобрих рекорда на Брусколоти или когато счупих постижението от голове, зададено от самия бог на футбола, Диего Армандо Марадона. Това ме прави изключително горд. Тук, в Неапол, се родиха моите три деца, неаполитанци по всякакъв начин".
"Искам да благодаря на всички: на президента, който ми даде възможност да остана тук 12 години и да приеме моето желание да натрупам нов опит; всички треньори, на които дължа растежа си като играч и като човек; целия медицински и технически персонал и всички останали в Наполи; моите приятели, които ще напусна, но знам, че никога няма да ме напуснат, защото са част от семейството ми. Веднага след като е възможно, надявам се да получа една последна обиколка около терена в Сан Паоло!"
"Обичам ви всички и ще обичам този град завинаги. БЛАГОДАРИМ ВИ ОТ СЪРЦЕ за всичко. Пожелавам на всички мои съотборници за останалата част от сезона: да спечелите Лига Европа!"







45-годишен мъж е задържан за сексуално посегателство над непълнолетен край Своге
Медузи блокираха охлаждащата система на френска АЕЦ
Жълт код за опасни горещини в цялата страна на 12 август
Времето утре: Жегата продължава да настъпва, градусите стигат 38
Далеч от прозорците: Посещение на Путин блокира жителите на Новосибирск ВИДЕО
Рано или късно ще кажете за Петрохан: Слави с поредна атака към Демерджиев
Познати на младежите, убили Георги в Пловдив, са арестувани за побой над непалци
Нов вид кражби: 70 коли на Volkswagen останаха без емблеми
Gemballa превърна Porsche 911 в чудовище
Жена блъсна самолет с... Fiat Panda
Бивш водещ на Top Gear защити един от най-спорните модели на Maserati
Ивайло Гоцев разкри 4 възможни съперници за Мурат Гасиев
От екипа на Усик отговориха на критиките преди битката Джошуа – Фюри
Тайсън Фюри срещу Антъни Джошуа в Ню Йорк: Ясни са датата и арената
Мениджърът на Джоузеф Паркър разкри какво предстои за бившия шампион
Псилоцибинът води до ремисия при 40% от пациентите с резистентна депресия
Чаша 100% плодов сок или смути гони депресията
Дехидратация в детска възраст – една от най-големите опасности в летните месеци
FDA лицензира първата лиофилизирана кръвна плазма за употреба в САЩ
Коментари
Напиши коментар16:14 | 15 фев 2019 г.
Напиши коментар