Шампионът Пари Сен Жермен надделя с 2:1 при гостуването си на Каен в мач от 27-ия кръг на френското футболно първенство.

С петия си пореден успех в Лига 1 столичани събраха 71 точки и вече имат внушителен аванс от 20 точки пред втория Лил.

Домакините, които се борят за оцеляване, поведоха изненадващо в 56-ата минута, когато Набил Фекир от фаул изведе Казимир Нинга в дясно в наказателното поле и румънецът със силен удар по диагонала преодоля Алфонс Ареола.

Три минути по-късно Килиан Мбапе изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Юн Заари.

Мбапе донесе успеха на шампионите в 87-ата минута с добавка отблизо, след като удар на Тома Мюние беше блокиран на голлинията.

Каен записа девети пореден мач без успех в шампионата и с 20 точки остана на 18-ото място.