Отборите на САЩ и Уругвай завършиха 1:1 в контролна среща, която се игра в Сейнт Луис. И двете попадения в мача паднаха през второто полувреме, като резултатът бе открит в полза на гостите от Брайън Родригес в 50-ата минута, но янките изравниха с попадение на Джордан Морис 11 минути преди края.

В последните секунди на мача Нейтън Нандес можеше да донесе победата на Уругвай, но ветеранът на американската врата Брад Гузан се справи отлично с удара му и успя да го блокира.

В друга контролна среща от тази нощ Хондурас се наложи с 2:1 над Чили като домакин. Гостите бяха тези, които първи стигнаха до гол в 19-ата минута чрез Алфонсо Парот, но след почивката Хондурас направи пълен обрат с попадения на Алберт Елис и Ектор Кастеянос.

В Тампа Бей, САЩ отборите на Колумбия и Венецуела завършиха при безличното 0:0, докато в Куенка домакините от Еквадор се наложиха с 3:0 над Боливия.