С голове на редовните си реализатори Килиан Мбапе и Мауро Икарди Пари Сен Жермен разгроми Сент Етиен с 4:0 като гост. С тази победа парижани събраха 42 точки от 17 мача и увеличиха преднината си на 7 точки пред 2-ия Олимпик (Марсилия).

Килиан Мбапе вкара 9-ия си гол в първенството през сезона, а Мауро Икарди има вече 13 попадения в 14 мача. Бразилската звезда на тима Неймар пропусна дузпа, а Крокодилите от Сент Етиен останаха с човек по-малко в средата на първото полувреме, тъй като Жан-Юд Аолу беше отстранен с директен червен картон.

Леандро Паредес откри резултата в 9-ата минута, малко по-късно още едно попадение на парижани беше отменено с намесата на ВАР. Две минути преди края на първата част Килиан Мбапе вкара първия си гол в мача след подаване на Неймар.

След 62 минути игра Неймар пропусна дузпа, която сам си спечели след като Матийо Дебюши го подсече на аутлинията почти.Неймар обърна плонжа на вратаря Стефан Руфие, но топката се отби в долната част на дясната греда и отиде към тъч-линията.

В 72-ата минута Икарди направи 3:0, след като резервата Левин Курзава проби от ляво и центрира, а защитник на домакините се размина с топката. На задна греда от 3 метра Икарди вкара 8-ия си гол в лигата и 13-и във всички турнири.

Минута преди края Мбапе нахлу от дясно след нов пас на Неймар и по диагонала оформи крайното 0:4.