Шампионът Порто победи Бенфика с 2:1 на финала на турнира за купата на Португалия по футбол и спечели трофея за 17-и път в историята си. С успеха възпитаниците на Серджо Консейсао записаха дубъл, след като в края на юли триумфираха и с титлата.

"Синьо-белите" останаха с десет души на терена в 38-ата минута, когато колумбийският нападател Луис Диас получи втори жълт и червен картон след нарушение срещу Андре Алмейда.

Изнервен от някои съдийски решение, Консейсао реагира остро край тъчлинията и пет минути по-късно също беше отстранен от резервната скамейка. Въпреки че игра повече от полувреме с човек по-малко, Порто все пак стигна до успеха, а в герой се превърна конгоанският национал Чансел Мбемба.

Централният защитник се разписа на два пъти с глава след статични положения в началото на втората част. Бенфика върна едно попадение чрез Карлос Винисиус от дузпа в 84-ата минута, а в края дори можеше и да изравни, но удар на Жота се отби от гредата.

Така Порто спечели трофея за първи път от 2011 година, когато също постигна дубъл, припомня БНР.