Под ръководството на българина Георги Кабаков домакинът Нидерландия победи Полша с 1:0 в мач от група 1 на Лига А в Лигата на нациите.

"Лалетата" имаха превъзходство още от самото начало на стадион "Йохан Кройф Арена", но изпитваха трудности със създаването на чисти голови положения. Чак в средата на първата част Куинс Промес излезе сам срещу вратаря, но би покрай целта.

Последва точен удар с глава на Върджил ван Дайк, който не се оказа заплаха за гостите. Вече беше изминал половин час игра, когато Полша можеше да открие при първата си опасна акция, но Яспер Силесен спаси тупалката на Кшищоф Пьонтек.

Точно преди паузата Нидерландия беше много по-близо до гола, но ударът с левачката на Френки де Йонг разтресе левия страничен стълб.

Халфът на Барселона обаче имаше основна роля при откриване на резултата в средата на второто полувреме, когато центрира меко вдясно за Ханс Хатебур и последният поднесе топката на празна врата за голмайстора Стивън Бергвайн. Две възможности по-рано пък бе пропуснал Мемфис Депай.

Като цяло тимът от Ниската земя изглеждаше много по-опасен и креативен, отколкото през първото полувреме и полската отбрана много често беше опряна до стената. До края на мача липсваха вълнуващи моменти и Нидерландия изкова важна победа, с която оглави групата.

В другата среща от група 1 на Лига А Италия и Босна и Херцеговина завършиха наравно 1:1.

Нидерландия - Полша 1:0

1:0 Стивън Бергвайн - 61'