Италия и Босна и Херцеговина завършиха наравно 1:1 в първи мач от група 1 на Лигата на нациите, който се игра на стадион "Артемио Франки" във Флоренция.

Гостите поведоха в 57-ата минута чрез Един Джеко, но 10 минути по-късно Стефано Сенси донесе точката за домакините. Така за първи път в краткото съперничество между двата отбора Босна не загуби, след като преди това четирикратният световен шампион беше спечелил и двата мач помежду им, с 3:0 като гост и 2:1 на Ботуша.

В другата среща от групата Нидерландия победи с 1:0 Полша. В следващия кръг на 7 септември "адзурите" гостуват на "лалетата", докато Босна е домакин на Роберт Левандовски и компания.

В 57-ата минута Сунич свали топката за Джеко след центриране от корнер и опитният нападател не остави шансове на вратаря за 0:1.

В 67-ата минута Сенси изравни. Халфът получи подаване в наказателнтото поле от Инсинье и нанесе удар. Топката рикошира в играч на гостите и стана неспасяема за 1:1.

Италия - Босна 1:1

0:1 Джеко (57), 1:1 Сенси (67)