Световният шампион по футбол отбор на Франция направи на пух и прах и разгроми със 7:1 тима на Украйна. Двата тима се изправиха в приятелски мач на "Стад дьо Франс" в Париж и домакините не показаха никаква милост над своя съперник.
Наказателната акция започна в 9-ата минута, когато Оливие Жиру стреля с глава отблизо, ударът му бе спасен, но Едуардо Камавинга бе достатъчно съобразителен и с гръб към вратата успя да отбележи малко куриозен гол.
В 24-ата минута Жиру удвои преднината на своя тим с изстрел от границата на наказателното поле, а десет минути по-късно той вкара и втори гол, разписвайки се с глава след лошо избита топка от вратаря. В 40-ата минута положението стана още по-лошо за гостите, след като Миколенко си отбеляза автогол с глава след центриране от корнер.
Украйна върна един гол в 53-ата минута, когато Циганков бе оставен да напредне и да стреля от дистанция за 4:1. Този гол сякаш мотивира допълнително домакините, които продължиха да бележат.
В 65-ата минута Килиан Мбапе размени подавания с Корентен Толисо, като с пета му предостави топката на стрелкова позиция пред наказателното поле а халфът без забавяне стреля и вкара за 5:1. В 82-ата минута и самият Мбапе се разписа за 6:1 след двойно подаване с Уисам Бен Йедер.
Крайното 7:1 оформи Антоан Гризман в 89-ата минута. Той стреля от около 25 метра и след рикошет в защитник топката се оплете в мрежата.
Така Франция записа пета поредна победа и натрупа самочувствие за предстоящия сблъсък с Португалия в Лигата на нациите в неделя. За Украйна пък това бе втора поредна тежка загуба. Възпитаниците на Андрий Шевченко приемат Германия в събота в мач от Лигата на нациите, съобщава БНР.







Извършват забранени разкрасителни процедури в гаражи и бензиностанции
Бум в строителството: Разрешителните за нови жилища скачат с над 32% в края на 2025 г.
Vampire Love на SEVI поставя началото на новия албум на групата
Гражданско движение за президентска република: Не служим на президент, премиер или олигарх
Костадинов: Лагард ще унищожи българската финансова независимост
Готов е проектът за площадка за колелета и ролери в столичния район "Младост"
Dacia e готова с комбито, което трябва да измести Skoda Octavia
Дизайнер показа драстично обновена Mazda3
Нова или на старо: каква кола ще ви даде един и същи бюджет?
BMW M се отказа от легендарна емблема
В отбора на Усик предложиха потенциален следващ съперник за украинския шампион
Бо Никал свален от основната карта на UFC 322, Сен Дени и Дариуш се изкачват в главната програма
Непобеденият боксьор в тежка категория Баходир Жалолов обяви следващия си бой – целта е световна титла
Анте Делия след спорното поражение в Лас Вегас: „Искам справедливост – съдията спря боя и обяви победа!“
Какво прави магданозът за здравето ни?
Защо периодичното посещение на зъболекар е важно?
Възли и рак на щитовидната жлеза - кога има повод за притеснение?
Менопауза – естествен преход, който може да бъде преодолян с лекота
Коментари
Напиши коментар15:12 | 24 апр 2024 г.
11:27 | 26 окт 2020 г.
19:58 | 8 окт 2020 г.
Напиши коментар