Унгария, Словакия и Шотландия станаха последните участници на европейското първенство по футбол, което бе отложено за следващото лято. По-рано сред финалистите за пръв път в историята си място намери и Северна Македония.

Шотландия се класира за Евро 2020 година, след като победи Сърбия с 5:4 след изпълнение на дузпи (1:1 в редовното време) в един от четирите финални плейофа, даващи право за класиране на шампионата на Стария континент посредством Лигата на нациите. Британците бяха малко по-добрият отбор в редовното време на "Мала Маракана" и резонно стигнаха до аванс след гол на Райън Кристи в 52-рата минута. Сърбите, които имаха немалко кадрови проблеми, допускаха много грешки в защита, но и в атака не успяха да създадат работа на Дейвид Маршал. В 90-ата минута обаче Лука Йович изравни и прати мача в продължения. Стигна се и до дузпи, при които всичко вървеше гол за гол, но Александър Митрович пропусна петия 11-метров наказателен удар за домакините и така изпрати Шотландия на голям форум за първи път от световното първенство през 1998 година.

Словакия спечелиха с 2:1 финалния бараж със Северна Ирландия в Белфаст и така постигнаха голямата си цел, пише Монитор. Словаците се нуждаеха от продължения, за да стигнаг до победата, след като откриха резултата с гол на Юрай Куцка в 17-ата минута, но в 87-ата минута Милан Шкриняр си вкара автогол и върна домакините в играта. В 110-ата минута обаче Михал Дюриш сложи точка на спора, вкарвайки втори гол за гостите.

Унгария се класира по изключително драматичен начин на Евро 2020. Маджарите надвиха с 2:1 Исландия на "Пушкаш Арена" във финалния бараж в Лигата на нациите и така си осигуриха място на еврофиналите догодина. Успехът на домакините дойде след страхотен обрат в края. "Викингите" поведоха в 11-ата минута чрез Гилфи Сигурдсон, но Лоик Него в 88-ата минута изравни, а Доминик Собослай донесе успеха на унгарците в 92-ата минута.