Кристиано Роналдо вкара своя 103-и гол за Португалия. Това стана при победата на португалците с 3:1 при гостуването си на Люксембург в световна квалификация от група “А”. С тази победа Португалия се изравни на върха на класирането със Сърбия и по всичко изглежда, че борбата ще е само между тях.

Изненадващо Люксембург водеше в резултата с 1:0 почти до почивката. Жерсон Родригес реализира за 1:0 след половин час игра. В миналия мач той донесе шокиращата победа над Република Ирландия в Дъблин с 1:0. Диого Жота за 1:1 в добавеното време на първото полувреме. В 50-ата мунита Роналдо реализира за 2:1. Така той вече е само на 6 попадения от рекорда на иранеца Али Даеи (109) за най-много голове за национален отбор. В 80-ата минута Жоао Палиня се разписа с глава за крайното 3:1.

Турският национален отбор по футбол победи последователно Нидерландия и Норвегия в първите два кръга. Само че празненствата и големите очаквания явно са дошли в повече на момчетата на Сенол Гюнеш, тъй като те направиха 3:3 на "Ататюрк" с тоталния аутсайдер в групата Латвия, който преди това бе записал две загуби. Турците пропиляха аванс от 3:1 в мач, който се очакваше да вземат с лекота и да завършат първия период квалификации с пълен актив от 9 точки.

В другата среща от тази група Нидерландия записа втора поредна победа. "Лалетата" разгромиха със 7:0 като гост Гибралтар и събраха 6 точки, колкото има и Черна гора. Начело остава Турция със 7 точки, но след сензационно равенство срещу Латвия (3:3). Нидерландците имаха затруднения само през първото полувреме, пише "Монитор". Те поведоха с гол на Стивън Берхуйс в 42-ата минута, а после с лекота вкараха още шест гола на домакините. Два от тях бяло дело на Мемфис Депай, а освен него се разписаха Люк де Йонг, Жоржиньо Вайналдум, Донейл Мален и Дони ван де Беек.

Също в тази група Норвегия надви с 1:0 като гост Черна гора. Отборът на Стале Солбакен стигна до успеха в Подгорица с гол на Александър Сьорлот в 35-ата минута. По този начин скандинавците събраха 6 точки и се изравниха с Нидерландия и Черна гора, а начело с актив от 7 точки е Турция.

Белгия разгроми с 8:0 Беларус в срещ от група Е на световните квалификации. Така "червените дяволи" записаха втори успех след 3:1 над Уелс, като имат и едно равенство - 1:1 с Чехия.