Световният шампион Франция записа втори успех от три мача в квалификациите за Мондиал 2022. Този път възпитаниците на Дидие Дешан се наложиха минимално над Босна и Херцеговина, чийто национален селекционер е Ивайло Петев.

Българският специалист обаче нямаше как да бъде близо до футболистите си, тъй като преди няколко дни даде положителен тест за COVID-19 и отборът бе воден от неговия помощник Славен Муса.

Антоан Гризман (60‘) отбеляза единственото попадение на стадион "Гърбавица", което се оказа и с цената на победата.

Франция беше по-добрият отбор на терена днес, но трудно намираше пътя към противниковата врата. Домакините на моменти показаха добра игра и можеха да изненадат неприятно "петлите".

Все пак това не се случи и французите се поздравиха с 3-те точки, които им отреждат първата позиция със 7 пункта. Босна и Херцеговина остава четвърти в групата си с едва една точка.

Мбапе прати топката в противниковата врата след само 120 секунди игра, но попадението бе отменено, тъй като бързоногият нападател е бил зад гърба на защитата.

В 14-ата минута Ернандес проби отляво и добре центрира към Коман, чийто удар обаче попадна в обсега на Сехич.

В средата на първото полувреме Тодорович опита изстрел от далечно разстояние, но Лорис внимаваше и се намеси.

Малко след това стражът на Тотнъм прояви блестящ рефлекс, отразявайки удар с глава на Ахмедходжич след корнер.

До края на частта гостите продължаваха да търсят попадение, а с опити се отчетоха Рабио, Гризман и Варан.

След почивката двата отбора започнаха равностойно, а гостите успяха да открият резултата с първата си по-опасна ситуация.

Адриен Рабио предостави много добро центриране в наказателното поле, от което се възползва Антоан Гризман и с глава прониза Сехич – 0:1.

До края на срещата нямаше интересни ситуации пред някоя от двете врати и резултатът се запази непроменен. Така "петлите" приключиха този квалификационен цикъл с победи срещу Босна и Херцеговина и Казахстан, както и равенство с Украйна.

Босна и Херцеговина – Франция 0:1

0:1 – Гризман 60‘

Босна и Херцеговина: Сехич, Ахмедходжич, Хаджикадунич, Саничанин, Тодорович (Стеванович – 77‘), Хаджиахметович, Пянич, Чиморот (Гояк – 86‘), Колашинац, Джеко, Крунич (Превляк – 86‘)

Франция: Лорис, Ернандес, Кимпембе, Варан, Павар, Коман (Жиру – 59‘), Гризман, Рабио, Погба, Мбапе, Лемар (Сисоко – 90+1‘)