Чешкият полузащитник Лукаш Провод ще пропусне европейското първенство по футбол заради скъсани сухожилия на коляното и менискуса, съобщиха от неговия клуб Славия (Прага).

Чехите, които се класираха за седми пореден път на европейско, играят с Хърватия, Англия и Шотландия в група D.

„Спортна трагедия за Лукаш Провод“, написа в Туитър старши треньорът на Славия Ярослав Твърдик, добавяйки, че 24-годишният футболист ще се подложи на операция в близките дни.

Провод, неизменна част от полузащитата на Славия, който достигна четвъртфиналите на Лига Европа този сезон, напусна терена, накуцвайки след 19 минути игра в двубоя със Сигма Оломоуц от местното първенство в неделя.

Провод има седем мача за Чехия и един гол, който дойде при равенството 1:1 срещу Белгия в световна квалификация през март в Прага.