Челси се издъни срещу слабака Бърнли. Сините завършиха 1:1 срещу гостуващия тим от зоната на изпадащите. Хората на Томас Тухел доминираха тотално на терена, но направиха куп пропуски, а и вратарят Ник Поуп ги отчая с блестящи спасявания
Челси остана на върха на класирането на Висшата лига с 26 точки, а Бърнли е в зоната на изпадащите с 8 пункта.
Единствено Кай Хаверц все пак успя да матира веднъж Поуп, а Матей Видра смрази трибуните на „Стамфорд Бридж“, донасяйки точката за гостите.
От състава на сините отново липсваха Ромелу Лукаку и Тимо Вернер, а Кай Хаверц водеше атаката на тима.
В началните минути на двубоя гостите се опитаха атакуват вратата на Менди, но набързо хората на Томас Тухел взеха инициативата. Още в 4-ата минута Хъдсън-Одой се озова в пеналта, но Поуп отрази с вещина шута му.
„Сините“ натикаха съперника в половината му и опасностите пред вратата на Бърнли се редяха една след друга, но Поуп не се даваше. Хъдсън-Одой, Кристенсен и Жоржиньо не успяха да матират стража на гостите още преди да е изтекла 10-ата мин.
Действията продължиха да се развиват пред наказателното поле на Бърнли. Баркли в 14-ата мин. пропиля поредния превъзходен шанс за домакините.
В 21-ата мин. се стигна до първото по-изгодно положение за гостуващия отбор. Корне стреля, но Менди отрази. Последваха пропуски на Рюдигер и Джеймс.
Неизбежното се случи в 33-ата минута, когато Рийз Джеймс центрира страхотно, а Кай Хаверц с безпощаден удар с глава вкара за 1:0. Паузата дойде при този резултат.
След почивката двубоят продължи в същото русло. Тиаго Силва нацели напречната глава след удар с глава след поредното брилянтно центриране на Джеймс в 50-ата мин. Малко след това Хавертс направи непростим пропуск от малкия пеналт.
Поуп за пореден път спаси Бърнли в 65-ата минута, когато с крак отрази удар на Хъдсън-Одой отблизо.
Постепенно гостите тръгнаха по-смело напред. Така се стигна до 80-ата минута, когато Матей Видра шокира домакините, вкара за 1:1, след като се озова сам срещу Менди и го матира отблизо.
До края Челси наложи финален натиск, но не успя да стигне до крайния успех в наглед уж лекия мач.
ЧЕЛСИ - БЪРНЛИ 1:1
Голмайстори: 1:0 Кай Хаверц (33), Матей Видра (80)
ЧЕЛСИ: Менди, Рюдигер, Кристенсен, Силва, Чилуел, Джеймс, Канте, Жоржиньо, Баркли, Хъдсън-Одой, Хаверц
БЪРНЛИ: Поуп, Тарковски, Мий, Тейлър, Лоутън, Браунхил, Уестууд, Макнийл, Гудмундсон, Корне, Ууд







Прогноза за времето днес: Слънчево и горещо, бури и гръмотевици на места
Хороскоп за 24 август 2026 г.: Неочаквано предложение за Близнаците, важна крачка за Лъвовете
Пътуване с домашен любимец в ЕС: Всичко, което трябва да знаем
Часът на закуската е решаващ за продължителността на живота?
Четири дни кибератака: Ирански хакери удариха енергиен обект във Великобритания
Лавров: НАТО и ЕС няма да успеят да се дистанцират от помощта за Украйна
Зеленски: Украйна не е участвала в никаква операция, свързана със саботажа на "Северен поток"
Самолетът Ил-76 ликвидира основните огнища на пожарите в Сърбия
DIRAVI - забравеното инженерно чудо на Citroën
Джаз, наркотици и Ferrari: автомобилите на Майлс Дейвис
Lexus затвори глава от историята си - LC и V8 си отиват заедно
Всеки пети шофьор изключва система, която ще му спаси живота
5 неща, които трябва да знаете за Симеон Наковски преди дебюта му на SENSHI 33
БФ Таекуондо сключи партньорство с федерацията на Тибет
Валентин Борисов ще се бори в репешажите на Световното в Словакия
Иван Благоев в „Boec.bg“: Сумото в Япония е над всички останали спортове (ВИДЕО)
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Коментари
Напиши коментар05:59 | 7 ное 2021 г.
01:38 | 7 ное 2021 г.
22:25 | 6 ное 2021 г.
22:06 | 6 ное 2021 г.
21:05 | 6 ное 2021 г.
21:04 | 6 ное 2021 г.
20:48 | 6 ное 2021 г.
20:20 | 6 ное 2021 г.
20:03 | 6 ное 2021 г.
19:59 | 6 ное 2021 г.
Напиши коментар