Унион Берлин удари с 2:1 гостуващия РБ Лайпциг в мач от 14-ия кръг на Бундеслигата. След този успех берлинчани се изкачиха на 4-ото място в във временното класиране.

Попаденията за домакините забиха Тайво Авоний и Тимо Баумгартъл и те влязоха в зона Шампионска лига, след като събраха 23 точки. За Лайпциг се разписа Кристофър Нкунку.

Авоний откри резултата още в 6-ата минута. Нкунку върна "биковете" в мача само 7 минути по-късно. След почивката Баумгартъл донесе успеха за берлинчани, пращайки топката в мрежата на Гулашчи в 57-ата минута.

Гостите останаха на 8-ата позиция във временното класиране с актив от 18 пункта. Поражението от Унион е трето поредно за „биковете“ в шампионата, с което кризата за отбора се задълбочи.

Отборът от Берлин продължава да е приятната изненада в Бундеслигата през този сезон и продължава да се бори за участие в евротурнирите през следващата кампания.