Емполи хвърли бомбата на 17-ия кръг в Серия „А“, след като шокира Наполи с победа с 1:0 насред стадион „Диего Армандо Марадона. В герой за гостите се превърна бившият нападател на Милан Патрик Кутроне.

С това поражение хората на Лучано Спалети продължиха падението си в шампионата. Наполи не познава вкуса на победата вече трети пореден мач, като загуби и предишния срещу Аталанта, отново у дома. Така вместо да оглави класирането, изравнявайки се с Милан преди дербито с „росонерите“ идната седмица, тимът на Спалети се свлече до 4-тото място, оставайки с актив от 36 точки. Емполи се изкачи до 7-ата позиция с актив от 26 пункта.

Наполи доминираше не терена, но така и не успяваше да вкара. В 62-ата минута топката все пак посети мрежата зад Викарио, но Жуан Жезуз се оказа в положение на засада.

Патрик Кутроне смрази трибуните в 70-ата минута след гол с глава за 0:1. До края домакините продължиха да нямат шанс и не успяха поне да избегнат второто си поредно домакинско поражение.