Нюкасъл отново не успя да запише победа във Висшата лига и оцеляването на отбора започва да става все по-трудна мисия. „Свраките“ баха на няколко минути от ценна победа срещу Уотфорд в мач от 22-рия кръг на Висшата лига.

Алан Сен-Максимин даде преднина на домакините, които обаче допуснаха изравняване в 88-ата минута. В герой за гостуващия тим се превърна Жоао Педро. При успех новобогаташите от североизточна Англия щяха да задминат „стършелите“ и да напуснат зоната на изпадащите.

Това обаче не се случи, въпреки че две от трите нови попълнения в състава – Киърън Трипиър и Крис Ууд направиха своя дебют в английския елит с черно-белия екип. След ремито Нюкасъл е 19-и с 12 точки, докато Уотфорд е 17-и с 14 пункта.

По същото време в друг мач от английския елит Норич, който също е замесен в битката за оцеляване, победи с 2:1 Евертън. С първата си победа в шампионата от 20 ноември „канарчетата“ са с 13 точки на 18-ата позиция.