Пари Сен Жермен крачи уверено към шампионската титла във Франция. Лионел Меси и компания направиха на кайма действащия шампион Лил, разбивайки „песовете“ с 5:1 като гост.

Така ПСЖ се откъсна сериозно на върха с актив от 56 точки, с 13 пункта пред втория Марсилия. Лил остана на 11-ата позиция с 32 точки.

Меси изигра един от най-силните си мачове с екипа на парижани. Лео заби едва втория си гол за ПСЖ в първенството след преминаването си на „Парк се Пренс“. Той асистира и за гола на Преснел Кимпембе за 2:1 в 32-ата минута.

Данило Перейра откри резултата на хората на Маурисио Почетино още в 10-ата минута. Нидерландецът  Свен Ботман изравни в 28-ата минута, след което дойде и попадението на Кимпембе. Меси се разписа за 1:3 в 38-ата минута.

След почивката гостите напълниха кошницата на Лил с още 2 гола. Първо Данило Перейра вкара второто си попадение в срещата за 1:4 в 51-ата минута. Килиан Мбапе фиксира крайния резултат в 67-ата минута.