Байер Леверкузен няма спирачки! „Аспирините“ продължават да бележат гол след гол и този път тяхна жертва стана Щутгарт.  Те разбиха с 4:2 „швабите“ на своя стадион „Бай Арена“. В предишния кръг на Бундеслигата  Леверкузен разби с 5:2 като гост Борусия Дортмунд, а преди това отнесе с 5:1 и Аугсбург.

За статистиката това е четвърти пореден успех за тима в първенството. Прекрасната серия  доближи  „Аспирините“ само на 2 точки от втория във временното класиране Борусия Дортмунд.  Леверкузен е трети с актив от 41 точки. Щутгарт остава на предпоследното 17-о място с 18 пункта.

Муса Диаби изведе домакините  напред в резултата с гол в 41-ата минута, а четири минути след паузата Тиаго Томаш изравни за Щутгарт. В 52-ата минута домакините възстановиха преднината си след попадение Амин Адрих.  Флориан Виртц  в 86-ата минута вкара за 3:1 и двубоят изглеждаше решен. В 88-ата минута Тиаго Томаш заби втория си гол в срещата за 3:2. Само минута по-късно Патрик Шик оформи крайното 4:2 за Леверкузен.