Нант постави на колене гостуващия Пари Сен Жермен, побеждавайки с 3:1 в среща от 25-ия кръг на френската Лига 1. Така „канарчетата“ нанесоха второ поражение на парижани в първенството от началото на сезона.

Домакините нокаутираха звездния състав на ПСЖ през първото полувреме, когато нанизаха три безответни гола във вратата на Кейлор Навас. В състава на гостите като титуляри започнаха звездното трио Неймар, Меси и Мбапе.

Нант поведе в резултата в 4-ата минута чрез Рандал Коло Муани. Куентин Мерлин удвои в 16-ата минута, а Любовик Блас от дузпа в шестата минута на добавеното време на първото полувреме направи преднината на своите класическа.

ПСЖ се върна в мача две минути след паузата, когато Неймар вкара за 3:1. В 59-ата минута бразилецът обаче профука дузпа, спасена от Албан Лахон.

До края не паднаха повече попадения, въпреки че имаше възможности и пред двата отбора. Стражът на домакините блесна с куп спасявания с оглед и на сериозното превъзходство в играта от страна на гостите.

ПСЖ продължава да е убедителен лидер с актив от 59 точки. Нант се изкачи на петата позиция с 38 пункта.