Българският национал Мартин Минчев вкара гол при домакинската победа на Спарта (Прага) с 3:1 срещу предпоследния в класирането ФК Пардубице.

Мачът бе от 25-ия кръг на чешкото първенство. Бившият футболист на Черно море се появи в игра в 82-рата минута и само три минути по-късно реализира попадение за 2:0.

Ладислав Крейчи бе дал аванс на столичани след час игра, а друга резерва - Лукаш Хараслин, бе точен за 3:0 малко по-късно. Във втората минута на добавеното време Павел Черни вкара почетния гол за ФК Пардубице.

Минчев порази целта с удар от близко разстояние след центриране отдясно на Хараслин. При ситуацията вратарят на гостите се размина с топката и това улесни задачата за българина. Това бе пети гол за офанзивния халф от началото на сезона.

Юношата на Черно море имаше участие и за третото попадение на тима си. Спарта е на трето място в класирането с 54 точки, на 6 зад втория Славия (Прага). Лидер е Виктория (Пилзен) с 63 точки.