Световният шампион Франция разгроми с 5:0 Южна Африка в приятелски мач, игран в Лил. Звездата на Пари Сен Жермен Килиан Мбапе се отличи с два гола и асистенция.

Нападателят откри резултата в 23-ата минута, през второто полувреме беше точен още веднъж, а в края подаде на Матео Гендузи за петия гол във вратата на гостите. Другите попадения бяха дело на Оливие Жиру и Уисам Бен Йедер, а Антоан Гризман допринесе с две асистенции.

Южноафриканците завършиха с 10 човека след червен картон на Кулисо Мудау към края на срещата. За "петлите" това беше седма поредна победа, като серията им започна след отпадането от Швейцария на Евро 2020.

Селекционерът Дидие Дешан направи няколко промени в състава в сравнение с двубоя срещу Кот д'Ивоар (2:1). На вратата застана Майк Менян (Милан), а в защита се появи Вилиам Салиба (Марсилия). Дебют от първата минута пък направи бранителят на Ланс Жонатан Клос.