Монако записа 8-а поредна победа във френската Лига 1, след като надви Лил с 2:1 като гост в първи мач от 36-ия кръг.

Така Монегаските продължават да преследват място в тройката и в зона Шампионската лига, като вече имат 65 точки, колкото и Марсилия преди мача на Олимпик през уикенда.

На „Стад Пиер Мороа” Аурелиан Чуамени се превърна в герой за тима от Княжеството, след  като отбеляза и двата гола за победа.

Той откри в 42-ата минута с остър удар с левия крак, след като до почивката нямаше кой знае колко опасни положения пред двамата вратари.

В 69-ата минута резервата Анхел Гомес изравни за Лил след отлична смяна на посоката и удар в далечния ъгъл.

Домакините бяха в подем, но в 75-ата минута Чуамени получи на около 30 метра от вратата и с великолепен нисък изстрел в близкия ъгъл, преодоля вратаря Лео Жардим за втори пъти.

Така заради по-добрата си голова разлика Монако дори е временно втори, като в битката за топ 3 се намира и тима на Рен. Загубата за Лил бе 4-а в последните 5 мача, като шампионът за 2021-а е едва 10-и.