В среща от Лига на нациите Италия се върна на пътя на победите с 2:1 срещу Унгария, след като беше в серия от пет поредни официални мача без успех. В същото време маджарите бяха на гребена на вълната, след като преди дни изненадващо сразиха Англия с 1:0.

Днес обаче селекцията на Роберто Манчини се върна на победния път с два гола преди почивката. Те бяха дело на Николо Барела и Лоренцо Пелегрини. През второто полувреме Джанлука Манчини си вкара автогол, но унгарците не успяха да стигнат до равенство.

След успеха Италия събра 4 точки, докато Унгария остава с 3. Англия пък е на последното място във временното класиране с актив от 1 точка, с 2 е Германия.

Само след четири дни „Скуадра адзура“ се изправя срещу Англия, докато Унгария ще премери сили с Германия.