За два бързи гола до почивката Португалия очаквано победи Чехия с 2:0 у дома в мач от група 2 на Лига А от турнира Лига на Нациите.

Домакините имаха по-добрите ситуации и заслужено спечелиха, макар е и съперникът им създаде някои добри положения. Така иберийците имат 7 точки и са начело в групата след 3 мача, а чехите остават с 4 точки, като за тях това бе първа загуба.

За домакините Кристиано Роналдо водеше атаката в своя мач №189 за националния тим, а неговият тим очаквано бе фаворит в сблъсъка.

В 10-ата минута Невеш прати топката близо до целта, но чехите не стояха лошо и в 17-ата минута Садилек стреля неточно с глава от добра позиция.

Последва удар на Роналдо, но Зима го изтласка встрани и топката премина неточно. В 31-ата минута Кухта се оказа на добра позиция и накара вратаря Коща да избива покрай вратата.

Това се оказа важно, защото домакините набързо вкараха 2 гола. В 33-ата минута Бернардо Силва взаимодейства със съотборника си в Манчестър Сити Жоао Кансело, който нахлу в наказателното поле и намери далечния ъгъл  с отличен удар.

Само 5 минути по-късно Силва даде още една асистенция, като този път намери Гонсало Гедеш, който изведен на чиста позииця реализира отново с прецизен изстрел. Рубен Невеш също бе замесен при атаката. При този резултат дойде и почивката.

Чехите направиха 3 смени на старта на втората част в опит да променят ситуацията и наистина заиграха по-активно. Домакините обаче действаха спокойно. Все пак в 60-ата минута при една контра Юречка излезе на стрелкова позиция, но прати топката встрани.

Домакините отговориха с точен удар на Жота, който Станек изби. Малко по-късно изглеждаше, че Гедеш със сигурност ще вкара отново, след като получи около точката за дузпа, но точно когато стреля Садилек успя да изби топката встрани. Гедеш падна, но дузпа нямаше.

В 70-ата минута Бруно Фернандеш изведе Роналдо, но ударът на голмайстора бе твърде слаб и не затрудни Станек. В 88-ата минута интригата можеше да се върне, когато Влканова открадна една топка и остана сам срещу вратаря, но стреля покрай целта и това ликвидира надеждите на Чехия.

Португалия – Чехия    2:0

1:0    Кансело 33
2:0    Гедеш 38

Португалия: Коща, Кансело, Пепе, Д. Перейра, Герейро, Карвальо (68 Бруно Фернандеш), Невеш (88 Моутиньо), Гедеш (88 Палиня), Жота (80 Леао), Б. Силва (68 Витиня), Роналдо
Чехия: Станек, Зима, Брабец, Матею (80 Краль), Цоуфал, Соучек, Садилек, Хавел (46 Йемелка), Лингр (46 Пешек), Кухта (46 Юречка), Хложек (73 Влканова)