Сезонът в испанското футболно първенство - Ла Лига, стартира с изненада. Отборът на Осасуна постигна победа с 2:1 като домакин срещу един от водещите тимове в Испания Севиля в среща от първия кръг.

Двубоят започна вихрено, като памплонци излязоха напред в резултата още в деветата минута, когато Рубен Пеня намери Чими Авила, а аржентинецът реализира първия гол през сезона в испанския шампионат.

Радостта на домакините бе кратка, като само две минути по-късно Севиля изравни чрез Рафа Мир, който се възползва от подаване на Алехандро Гомес.

В 74-ата минута Осасуна получи дузпа за нарушение на Папу Гомес. Зад топката застана правещият дебют като титуляр Аймар Орос, който прати Боно в грешната посока и донесе успеха на своя тим.