Реал Мадрид удари с 2:0 РБ Лайпциг на „Сантиаго Бернабеу“ и записа втора победа в група "F" на Шампионската лига. Попаденията в двубоя забиха Федерико Валверде в 80-ата минута и Асенсио в добавеното време.
Така "кралете" имат пълен актив от шест точки и са лидери в групата, докато германците са с две загуби и най-вероятно ще се борят за третото място.
Като цяло срещата разочарова и няма да се запомни с почти нищо. Чистите голови положения липсваха, но Реал за пореден път избухна в най-точното време и си взе победата и трите точки.
Изненадващо гостите от Германия започнаха по-добре срещата и дори можеха да вкарат още в началото, но Тибо Куртоа спаси удар на Нкунку. Последва нов шанс за РБ Лайпциг, като този път с пропуск се отчете Амаду Айдара.
Германците продължиха да доминират и дори скочиха за дузпа в 11-ата минута, когато Нкунку бе смачкан в наказателното поле на Реал, но не последва наказателен удар. Това положение стресна домакините и те успяха да изнесат играта в по-предни позиции.
В 17-ата минута Родриго се освободи от защитата на гостите, но стреля твърде неточно в аут. Отговорът на РБ Лайпциг бе тупалка на Емил Форшберг. След половин час игра Вернер се опита да вкара технично, но нямаше шанс, а секунди по-късно и Нкунку се размина с попадението.
До края на полувремето Реал доминираше, но с пропуски се отчетоха Антонио Рюдигер, Родриго и Лука Модрич.
Втората част започна с приспивно темпо, като действията се развиваха основно в средата на терена, без каквито и да било сериозни голови положения пред една от двете врати.
В 62-ата минута Родриго се опита да вкара от пряк свободен удар, но прати топката високо над вратата. Последваха нови скучновати минути, които ще се запомнят единствено с положение пред Винисиус и комичен прехвърлящ удар на Марко Асенсио.
Така се стигна до 80-ата минута, когато Реал сътвори най-добрата си атака в мача, при която топката достигна до Валверде, който с техничен удар опъна мрежата на гостите за 1:0. В добавеното време Асенсио получи удобно топката и веднага я прати в мрежата на гостите за 2:0.
Реал Мадрид - РБ Лайпциг 2:0
Голмайстори:
1:0 Валверде (80)
2:0 Асенсио (90)
Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Рюдигер, Алаба, Начо, Модрич, Чуамени, Камавинга, Валверде, Родриго, Винисиус
РБ Лайпциг: Гулачи, Симакан, Орбан, Диало, Раум, Айдара, Шлагер, Нкунку, Форшберг, Собослай, Вернер







Рецепта за точена питка с плънка от сирена
Юпитер в Рак носи късмет за 3 зодии в събота
Регистриран е случай на заразен с хантавирус край България
Късна емисия
Четиричленно семейство почина, след като изяде диня с отрова за плъхове
Израел и Ливан се споразумяха да удължат с 45 дни примирието
Историческо: Шакира и Мадона ще пеят на полувремето на финала на Мондиал 2026
На Острова: Крайната десница разполага с ново оръжие - очарователни млади жени
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Викторио Илиев донесе втори медал за България в Сърбия
Злати Чуканова е на полуфинал в Сърбия
Безпощаден: Стефан Стефанов вече е финалист на Евро 2026
Министър Керязов награди таекуондистите Ерика Карабелева и Християн Георгиев
Как да разпознаем симптомите на артериалната хипертония?
Какво помага при колики?
Фондация „Нашите недоносени деца“ представя Харта на малките герои
Как се извършва лечението на RSV инфекция при бебето
Коментари
Напиши коментар07:40 | 15 сеп 2022 г.
06:37 | 15 сеп 2022 г.
02:00 | 15 сеп 2022 г.
01:53 | 15 сеп 2022 г.
00:27 | 15 сеп 2022 г.
00:17 | 15 сеп 2022 г.
00:02 | 15 сеп 2022 г.
00:01 | 15 сеп 2022 г.
23:56 | 14 сеп 2022 г.
Напиши коментар