Лидерът на италианската Серия А Наполи постигна 12 победа от 14 мача в първенството, като се наложи у дома над Емполи с 2:0.

Успехът за тима на Лучано Спалети, като първият гол падна едва в 70-ата минута, като точен от дузпа бе Лосано. Четвърт час преди края на срещата за втори жълт картон бе изгонен от терена Себастиано Луперто от Емполи.

Две минути преди края на редовното време Пьотър Зиелински вкара и второто попадение за домакините. Наполи вече има 38 точки и води с 9 точки пред Милан, но има и мач повече.

В друг мач от междинния кръг Специя и Удинезе завършиха наравно - 1:1. Аркадиуш Река изведе домакините напред в резултата малко след половин час игра, но Санди Ловрич изравни за тима от Удине малко преди края на първото полувреме.

За Специя в игра не влезе българският защитник Петко Христов. Удинезе се изкачи до седмо място в класирането, а Специя е на 16-а позиция.