Олимпик Марсилия победи с 2:0 като гост Нант в един от най-интересните мачове от 21-ия кръг във френския шампионат.

Преди почивката и двата отбора пропуснаха да открият резултата, а в 57-ата минута Жоао Виктор си отбеляза автогол в опит да избие топката след остра атака на марсилци.

"Канарчетата" натиснаха в опит да се доберат до равенство, но полручиха второ попадение. То беше дело на Адзедин Онахи, който се разписа в третата минута на допълнителното време.

Олимпик има актив от 46 точки на второто място във временното класиране в Лига 1, на две след лидера Пари Сен Жермен, който гостува на Монпелие по-късно тази вечер.

Нант е на 13-та позиция в шампионата на Франция.

В друга среща от кръга Лил завърши наравно 0:0 у дома срещу Клермон и остана на шесто място.

Аячо постигна важен успех с 2:1 като домакин срещу Анже и продължава да има шансове да съхрани мястото си в елита, докато гостите са на 20-та позиция със само 8 спечелени точки.