Светкавична треньорска рокада разтърси германския хегемон Байерн Мюнхен! Юлиан Нагелсман е уволнен, съобщават "Билд“ и трансферният експерт Фабрицио Романо.
Според информацията, решението трябва да бъде обявено официално до часове. Ясен е и наследникът на Нагелсман, това е Томас Тухел.
Очаква се Тухел да подпише договор за две години и половина. 49-годишният треньор за последно води Челси, откъдето бе уволнен през септември 2022 година.
Той изведе лондончани до трофея в Шампионска лига през сезон 2020/2021, а през 2022 година спечели с отбора Световното клубно първенство.
Изненадващата рокада най-вероятно е предизвикана от ситуацията в Бундеслигата. Баварците започнаха трудно годината с три поредни равенства в първенството, а наскоро загубиха от Байер Леверкузен с 1:2 и сдадоха първото място в шампионата. На върха към момента е Борусия Дортмунд с 1 точка пред Байерн.
Дербито между Байерн и Борусия е на 1 април, веднага след паузата за националните отбори, а шефовете на баварците явно са решили да използват периода без мачове, за да осъществят промяната.
В Шампионската лига на Байерн предстои сблъсък с Манчестър Сити на четвъртфиналите, след като на осминафинала беше елиминиран ПСЖ. Тимът продължава да се бори и за Купата на Германия, където съперник на четвъртфинала е Фрайбург.
Нагелсман пое Байерн през юни 2021 година. Под ръководството на 35-годишния специалист Байерн спечели титлата през сезон 2021/22 и два пъти спечели Суперкупата на страната.
Снимка: БГНЕС







Прогнозата за неделя: Облачно и мъгливо утро, слънчево време следобед
Късмет и успех за 6 китайски зодии на 14 декември
Мини коледни дръвчета: 5 малки растения, които да украсим в апартамента
Поскъпване на храните за Бъдни вечер тревожи българите
Днес на много места ще е облачно и мъгливо
Георгиев: Само за миналата година са 106 присъдите за сексуални посегателства срещу деца
Тихомир Безлов: Големият проблем за политиката в страната ни е, че няма устойчивост
Volkswagen попадна в капан
Stellantis иска да увеличи пазарния дял, но някои марки са изложени на риск
Японците са лидери по надеждност и при колите на старо
Грешка ли е да сменяте единствено амортисьорите
Бетербиев: Мисля единствено за трилогия с Бивол
Турнирът за Купата на корейския посланик събра спортния, обществен и бизнес елит в Самоков
Бетербиев: Пулев е много опитен и затрудни Гасиев
Ебани Бриджис се завръща на ринга с мач в Пуерто Рико
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментар13:57 | 24 мар 2023 г.
13:51 | 24 мар 2023 г.
13:29 | 24 мар 2023 г.
13:06 | 24 мар 2023 г.
13:05 | 24 мар 2023 г.
13:04 | 24 мар 2023 г.
12:54 | 24 мар 2023 г.
12:48 | 24 мар 2023 г.
12:37 | 24 мар 2023 г.
12:28 | 24 мар 2023 г.
Напиши коментар