Отборът на Шотландия започна по успешен начин преследването на второ поредно участие на европейски финали, след като победи Кипър с 3:0 у дома в откриващия си мач от квалификациите за Евро 2024.

На "Хемпдън Парк" в Глазгоу играчите на Стив Кларк надиграха своя съперник и стигнаха до категоричен успех. Халфът на Астън Вила Джон Макгин даде преднина на домакините в 21-та минута, а полузащитникът на Манчестър Юнайтед Скот Мактомини добави нови две попадения за шотландците в последните пет минути на двубоя. Кипър завърши мача с човек по-малко след втори жълт картон на Николас Йоану в 95-та минута.

По този начин Шотландия излезе начело в група А с три точки преди късния двубой между фаворитите в групата Испания и Норвегия, който ще се играе в Малага и започва в 21:45 часа българско време. В следващия си мач във вторник Шотландия приема Испания, докато за Кипър предстои контролна среща с Армения.