Представянето ни беше съвършено. Това заяви старши треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти на пресконференцията си след края на полуфиналния сблъсък от турнира за Купата на Краля с Барселона, спечелен от Кралския клуб с 4:0. „Белият балет“ навакса изоставане от един гол в първата среща, а хеттрик за победата наниза носителят на „Златната топка“ Карим Бензема.
„Успяхме да се справим в моментите, в които трябваше да страдаме през първото полувреме, но след това първият гол промени всичко и съумяхме да създадем повече опасности пред тяхната врата. Независимо че загубихме последните две издания на Ел Класико, ние играхме добре в тях и не загубихме самочувствие. Тактическият ни план беше същият както и в последните две дербита. Направихме само леки промени, като например включването на Родриго в атака, но в общи линии нещата бяха същите, с изключение на това, че извлякохме полза от детайлите, които правят разликата. Първият гол беше много важен, той промени второто полувреме“, започна италианецът.
Реал поведе с късен гол на Винисиус Жуниор в добавеното време на първата част, а през втората Бензема се развихри и наниза хеттрик. Запитан относно това дали бившият френски национал може да спечели още една „Златна топка“ в кариерата си, Анчелоти отвърна: „Защо не? Той продължава да бъде един от най-добрите футболисти в света. Той прави разликата“.
Поглеждайки към финала за Купата на Краля, където мадридският колос ще се изправи срещу Осасуна, елиминирал от надпреварата Атлетик Билбао, на наставника на „белите“ му бе припомнено за разговор с Джагоба Арасате – треньорът на памплонци, преди двубоя на двата тима през февруари. Тогава, Анчелоти се пошегува, че двата състава ще се срещнат в спора за трофея. „Беше просто шега, но сега е реалност. Ние сме наистина щастливи от това. Ще бъде страхотен финал с невероятна атмосфера. Да наваксаме тук прави нещата още по-специални. Надявам се сега да спечелим финала и да отпразнуваме с трофея“, добави италианският специалист, за чийто тим това бе втора победа в пет сблъсъка с Барса през кампанията.







Централна емисия
Централна емисия
Доц. Атанас Славов: ВСС трябва да се избира прозрачно и без партийни квоти
Руски войници се предават пред украински бойни роботи
При гръцката криза: Предложили да бъде продаден Акрополът
Trump Tower в Австралия е провал, марката била токсична
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Георги Мърков-младши е европейски шампион!
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментар14:55 | 24 апр 2024 г.
03:50 | 8 апр 2023 г.
14:38 | 7 апр 2023 г.
11:57 | 6 апр 2023 г.
Напиши коментар