Реал Мадрид победи Хетафе с минималното 1:0. Реал не допусна грешка и изпревари на второто място градския съперник – Атлетико, който обаче има мач по-малко. Хетафе пък остава в зоната на изпадащите на 18-о място.

Единственото попадение в мача заби Асенсио в 70-ата минута.

Реал спечели, но даде свидна жертва, след като Едуардо Камавинга се контузи и бе принудително заменен в края на мача.

Треньорът Карло Анчелоти бе направил доста промени в състава на Реал Мадрид, предвид наближаващия реванш от полуфиналите в Шампионската лига срещу Манчестър Сити. Сред титулярите за първи път от месеци насам бе белгиецът Еден Азар, който игра до 60-ата минута.

Асенсио пропусна още една възможност да се разпише в мача, а Дани Себайос бе неточен през първото полувреме.

Гостите имаха шанс първи да отбележат гол в 66-ата минута, когато Хуан Иглесиас не успя да преодолее вратаря на Реал Тибо Куртоа, а десетина минути по-късно Винисиус Жуниор прати топката в мрежата на Хетафе, но попадението не бе зачетено заради засада.